Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Technika i sprzęt
    Mobilna dekontaminacja i ZEUS II
    Terroryzm chemiczny, biologiczny, radiologiczny czy jądrowy (CBRN) stanowi obecnie olbrzymie ryzyko, któremu ludność europejska w dzisiejszych czasach musi stawić czoła. Policja posiada zarówno sprzęt, jak i specjalne procedury podczas kontaktu z nieznanymi substancjami.
  • Profilaktyka
    Złote Blachy 2023
    Koalicja Antypiracka już po raz 22. nagrodziła najbardziej zasłużone jednostki Policji w walce ujawniania i zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział szef polskiej Policji insp. Marek Boroń oraz gość specjalny Magdalena Schejbal – aktorka teatralna i telewizyjna reprezentująca środowisko artystów polskich.
  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu– funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy lutego do połowy marca br.
  • Tylko służba
    W mundurze czuję się dobrze
    Na terenie kraju szkół, w których funkcjonują klasy mundurowe, jest wiele, jednak Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola wyróżnia się na ich tle. Przynajmniej trzydziestu absolwentów tej placówki służy dziś w Policji, a niewykluczone, że mundury różnych kolorów założyło więcej z nich.
  • Prawo
    Upskirting – niełatwa kwalifikacja prawna
    Upskirting oznacza fotografowanie lub filmowanie – pod spódnicą lub kiltem – zarówno okolic krocza, bielizny, a nawet genitaliów (Szkoci tradycyjnie pod kiltem nie noszą bielizny). Takie zdjęcia są wykonywane bez zgody i wiedzy osoby fotografowanej i nierzadko umieszczane w sieci lub rozpowszechniane w inny sposób.
  • Pamięć
    95 lat temu powstała „Rodzina Policyjna”
    Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna” świadczyło pomoc w środowisku przedwojennej policji. Prowadziło domy dla policyjnych sierot, świetlice dla funkcjonariuszy i ich rodzin, biblioteki, organizowało odczyty i wystawy.

Archiwum