Policjantka z Wrocławia druga podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015”

Data publikacji 06.03.2015

Podczas zimowego maratonu „Zimmar 2015” policjantka sierż. sztab. Beata Borowicz, reprezentująca KWP we Wrocławiu, zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej kobiet K-30. Drugie miejsce w kategorii M-50 zajął również emerytowany komendant z Oławy - Leszek Łukasik. W zawodach wzięło udział 400 uczestników.

W tegorocznych zawodach „Zimnar 2015”, czyli Crossowym Maratonie Na Raty wzięło udział 400 zawodników z całego województwa dolnośląskiego. Coroczna impreza organizowana zorganizowana została przez Oławski Klub Biegacza. Zawody cieszą się wyjątkowym charakterem, bowiem przez 7 tygodni 400-osobowa grupa pokonuje  dystans maratoński podzielony na 7 etapów (około 6 km). Biegi organizowane były w każdą niedzielę na leśnych trasach w miejscowościach: Oława, Jelcz-Laskowice i Miłoszyce. Tegoroczny „Zimnar 2015” rozpoczął się 4 stycznia, a zakończył w marcu br.

Siedem tygodni biegowych na leśnych trasach, w różnych warunkach pogodowych, wymagało od zawodników dobrego przygotowania sportowego. Konkurencja była bardzo duża, a wymagania wysokie, ponieważ biegacze musieli udowodnić odporność na zimno, śnieg czy zabłocone, śliskie ścieżki. A w tym wszystkim osiągnąć jeszcze takie czasy, by stanąć na zwycięskiej rampie. W rywalizacji brali udział brali policjanci z terenu województwa dolnośląskiego. Po zakończeniu maratonu uroczyście nagrodzono i wyróżniono zmagania sportowe.

Kryształowe statuetki oraz dwa honorowe miejsca na podium wywalczyli:

• sierż. sztab. Beata Borowicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmując II miejsce w kategorii wiekowej kobiet
• podinsp. Leszek Łukasik – emerytowany Komendant z KPP Oława, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn M-50.

Nagrody dla najlepszych wręczyli Burmistrz Miasta Oława i Burmistrz Jelcza-Laskowic.

W „Zimnarowych” zmaganiach udział wzięli również inni policjanci: sierż. sztab. Grzegorz Socha z KPP Oława, sierż. Adam Sandryk z KPP Oława, st. asp. Mariusz Jędrzejowski z KP Jelcz–Laskowice.