Sierż. Sylwia Skrzypek zajęła III miejsce w VI Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w biegu górskim

Data publikacji 10.07.2015

Policjantka z Komisariatu Policji VIII sierż. Sylwia Skrzypek zajęła trzecie miejsce w „VI Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w biegu górskim”, które odbyły się w ramach „VII Międzynarodowego Biegu Górskiego anglosaskiego LIMANOWA FORREST" w Limanowej.

Do udziału w rywalizacji przystąpiło około 350 osób, w tym 91 kobiet. W klasyfikacji generalnej kobiet sierż. Sylwia Skrzypek zajęła 10 lokatę. Natomiast w klasyfikacji służb mundurowych kobiet policjantka stanęła na trzecim miejscu na podium.

Sierż. Sylwia Skrzypek doskonale poradziła sobie z pokonaniem dystansu około 7 km. Trasa biegu prowadziła na Miejską Górę, na której wznosi się Milenijny Krzyż (2,5 razy większy od tego na Giewoncie). Była to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Uczestnicy biegu biegli zarówno po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych jak i częściowo po asfalcie.

Organizatorem biegu był Klub Sportowy „Limanowa Forrest” i Urząd Miasta Limanowa. Mistrzostwa współorganizowało Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska, Region IPA Limanowa na czele z prezesem Jarosław Pachut. Nad właściwym przebiegiem wydarzenia oraz bezpieczeństwem uczestników biegu i widzów czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Sierż. Sylwia Skrzypek w Policji służbę pełni od 2011 roku. Od chwili zatrudnienia realizowała zadania w pionie prewencji, później w służbach kryminalnych – od 2012 roku zajmuje się przestępstwami przeciwko życiu oraz zdrowiu. Prowadzi postępowania mające na celu ochronę osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Warto podkreślić, że sierż. Skrzypek propaguje aktywny tryb życia. Jest ultramaratończykiem i finalistką wielu imprez biegowych. Zwyciężyła m.in. w V Mistrzostwach Policji w Półmaratonie w ramach Półmaratonu Jurajskieg w czerwcu br. Pani Sylwia poprzez tę dziedzinę swego życia reprezentuję nie tylko struktury policyjne lecz aktywizuje kobiety, które są najczęściej ofiarami przemocy domowej do ponownej socjalizacji w społeczeństwie.

Obecnie sierż. Sylwia Skrzypek przygotowuje się do startu w „FlexiStav Biegu Granią Tatr", który odbędzie się 15 sierpnia br. w Zakopanem.

Sierż. Sylwii Skrzypek gratulujemy bardzo dobrego wyniku podczas VII LIMANOWA FORREST oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!