Policja zabezpieczała Grand Prix na żużlu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Policja zabezpieczała Grand Prix na żużlu

Data publikacji 30.08.2015

Niespełna godzinę potrzebowali gorzowscy policjanci by zapewnić sprawny wyjazd tysiącom kibiców. Po zakończeniu sobotniego Grand Prix na żużlu potok samochodów i pieszych ruszył w stronę centrum miasta. Patrole ruchu drogowego pracowały na najwyższych obrotach.

Sobotnie Grand Prix na żużlu zachęciło kilkanaście tysięcy kibiców do przybycia na stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Ruch przed stadionem rozpoczął się już około godziny 16:00. Do godziny 19:00 wypełniły się trybuny stadionu oraz wszystkie parkingi w jego otoczeniu. Do Gorzowa przybyli goście zarówno z kraju, jak i zza granicy. W stronę gorzowskiego "Zawarcia" zmierzały samochody z numerami rejestracyjnymi z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Sportowe emocje udzieliły się wszystkim, a pasjonująca rozgrywka na torze trwała do późnego wieczoru.

Około godziny 22:00 ruch na ulicach rozgorzał ponownie. Wyjazdy trwały ponad godzinę. Przez ten czas policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. nie szczędzili sił, by pomagać pieszym i kierowcom. Na kilku największych skrzyżowaniach policjanci w białych czapkach ręcznie kierowali ruchem. Dzięki pracy mundurowych wszyscy kibice sprawnie opuścili rejon stadionu. Potok samochodów bez większych utrudnień pokonał most na Warcie i przejechał przez centrum. Po godzinie 23:00 policyjne patrole nadzorowały sytuację na terenie miasta. Działania policji zakończyły się po północy, gdy większość kibiców bezpiecznie dotarła do swoich domów.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjant kierujący ruchem
  • Policjantka kierująca ruchem
  • Policja zabezpieczała Grand Prix na żużlu
  • Policjantka kierująca ruchem
Powrót na górę strony
Polska Policja