Policjantka z Dzierżoniowa medalistką zawodów MTB

Data publikacji 02.10.2015

Policjanci i policjantki z całego kraju stoczyli walkę o tytuł najlepszego zawodnika w maratonach MTB. Mistrzostwa Polski odbyły się 20 września w Obiszowie. Sierżant sztabowa Magdalena Wilk z dzierżoniowskiej policji została brązową medalistką tych zawodów. Na co dzień policjantka służy w Wydziale Ruchu Drogowego KPP. Jej największą pasją jest jazda na rowerze.

Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 35 kilometrów w ramach Mistrzostw Policji Amatorów w Maratonie MTB. Był to wyścig terenowy po naturalnej nawierzchni i ścieżkach specjalnie budowanych na potrzeby MTB, wchodzących w obszar Bike Park Obiszów. Obiekt ten to ścieżki rowerowe MTB podzielone na sekcje, profesjonalnie przygotowane pod patronatem  Nadleśnictwa Głogów. Suma przewyższeń okrążenia to około 500 metrów. Trasa składała się z szeregu krótkich podjazdów o przybliżonej różnicy wzniesień 40 metrów i długościach do półtora kilometra.

Magdalena Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie reprezentowała garnizon dolnośląski i w kategorii kobiet zajęła III miejsce. Brązowa medalistka pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Jej największą pasją jest właśnie jazda na rowerze. Miłośnikiem kolarstwa jest od najmłodszych lat, ale w zawodach uczestniczyła po raz pierwszy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.