Kolejny sportowy sukces częstochowskiej policjantki

Data publikacji 09.10.2015

Policjantka z częstochowskiej komendy po raz kolejny stanęła na podium. St. sierż. Agnieszka Czyżewska, pomimo trudnych warunków pogodowych, nie dała za wygraną. Po przebyciu 21 kilometrów IV Półmaratonu Górskiego uplasowała się na II miejscu w swojej kategorii wiekowej.

26 września br. w Limanowej odbył się IV Półmaraton Górski na dystansie 21 kilometrów. Oprócz pokonania olbrzymiego wysiłku związanego ze specyfiką terenu, biegacze musieli zmagać się z właściwym dla gór zmiennym klimatem. Było zimno, padał deszcz oraz wiał bardzo silny wiatr. Dodatkowo na trasie biegu uczestnikom towarzyszyła mgła, która ograniczała widoczność do kilkunastu metrów. Ostatni odcinek trasy stanowił podbieg na Babią Górę, z której po trasie biegu spływały potoki błota. W biegu tym częstochowska policjantka st. sierż. Agnieszka Czyżewska zajęła II miejsce w kategorii mundurowej, II miejsce w kategorii K30 oraz IV miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet.

Dla przypomnienia, to nie jedyny sukces policyjnej biegaczki w ostatnich tygodniach:

• 13 września 2015 roku w XIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Szlakiem Jana Długosza ”Wieniawa” w Kłobucku, w biegu na dystansie 10 km. zajęła II miejsce w kategorii K30;
  • 19 września 2015 roku w XIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Służb Mundurowych zorganizowanym pod patronatem Ministra Obrony Narodowej w Głuchołazach policjantka zajęła IV miejsce;
  • 5 września 2015 w City Cross Biegu w Częstochowie na dystansie 7 km zajęła I miejsce w kategorii K30.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawody te były inne niż dotychczasowe biegi ,w których brała udział. Oprócz przeszkód terenowych, uczestnicy musieli pokonać przeszkody sztucznie przygotowane przez organizatora zawodów, w tym m.in. bieg po schodach, korytarzach budynków przez samochody oraz sterty opon.

29 sierpnia br. w III Biegu przełajowym Służb Mundurowych w Rzgowie (woj. wielkopolskie) na dystansie 10 km zajęła I miejsce.

O sukcesach jak i przygotowaniach do zawodów policjantki Agnieszki Czyżewskiej pisaliśmy już wcześniej. Od początku tegorocznego sezonu czyli od kwietnia br., policjantka z częstochowskiej komendy stanęła na podium m.in. w Oleśnie, Bytomiu, Łodzi, Sędziszowie, Rzgowie, Częstochowie, Głuchołazach, Kłobucku i Limanowej.