Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Data publikacji 13.10.2015

58 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 58 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie jest 10 kobiet. 

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Rafał Korczak, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów, który funkcjonariuszom przekazał obrazek wraz z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej policji.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Piotr Siek uzyskując 195 punktów na 220 możliwych. Gratulujemy doskonałego wyniku! Posterunkowy Siek służbę będzie pełnił w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

(KWP Radom / mb)

  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #1
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #2
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #3
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #4
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #5
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #6
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #7
  • Ślubowanie nowo przyjętych policjantów #8
Powrót na górę strony
Polska Policja