Policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów

Policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję

Data publikacji 04.03.2016

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 55-letniemu mieszkańcowi gminy Haczów. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego nielegalnie posiadaną amunicję, kuszę oraz prawdopodobnie fragment karabinu. Posiadanie tych przedmiotów mężczyzna tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych.

Wczoraj (03.03.br.) brzozowscy policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Haczów może posiadać nielegalnie amunicję. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 55-letniego mężczyzny. Tam ujawnili i zabezpieczyli trzynaście sztuk amunicji, pocisk moździerzowy, kuszę i prawdopodobnie fragment karabinu. Część zabezpieczonej amunicji miała uszkodzone spłonki, niektóre były w całości.

Mężczyzna nie posiadał zezwoleń wymaganych prawem. Przetrzymywanie tych przedmiotów tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych. Jak oświadczył zbierał wszystko, co znajdował na polach czy w lesie i kolekcjonował.

W prowadzonym w tej sprawie śledztwie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni. To potwierdzi czy zabezpieczone elementy są zabronione w myśl ustawy o broni i amunicji.

Pamiętajmy! Posiadanie nawet jednej sztuki amunicji jest zabronione. Przypominamy art. 263 § 2 kodeksu karnego - „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

KWP w Rzeszowie / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja