Złotoryjska policjantka Mistrzynią Europy w bieganiu po schodach

Data publikacji 14.03.2016

Mistrzynią Europy w bieganiu po schodach została sierż. Anna Ficner – policjantka ze Złotoryi. Zawody odbyły się w jednym z warszawskich biurowców. Zawodnicy walczący o zwycięstwo mieli do pokonania w trzech biegach ponad 2 tysiące schodów. Policjantka zdobyła maksymalną ilość punktów, mając jednocześnie najlepsze czasy we wszystkich kwalifikowanych biegach.

W Warszawie 12 marca br. w jednym z biurowców odbyła się szósta już edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1. Tym razem w ramach imprezy zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach. Biegacze – zawodowcy, w ramach mistrzostw, mieli do rozegrania 3 etapy na które składały się: bieg sprinterski- 19 pięter, a następnie dwukrotnie pełen dystans czyli 38 pięter (836 schodów). Łączna liczba schodów jaką mieli do pokonania to ponad 2 tysiące. Z trzech biegów stworzono klasyfikację punktową, na podstawie której miał być wyłoniony zwycięzca.

Sierż. Anna Ficner wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy, zdobywając maksymalną ilość punktów. Zawodniczka miała najlepsze czasy we wszystkich trzech kwalifikowanych biegach.

Na wygraną składały się 3 zwycięskie biegi:
• sprint – 19 pięter- 1:38,80,
• full distance 38 pięter 4:34,74
• finałowy bieg 38 pięter -4:40,84.

Była to najważniejsza impreza Tower Runningowa, przyciągająca do udziału w zmaganiach o podium czołówkę Pucharu Świata. Oprócz biegu zawodowców - startowali również biegacze amatorzy oraz strażacy w pełnym umundurowaniu bojowym.