Sukcesy polskich policjantek na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITF

Data publikacji 04.05.2016

Trzy złote medale: indywidualny w walkach kobiet do 56 kg oraz dwa drużynowe zdobyła nasza koleżanka st. sierż. Ilona Działa z IV komisariatu w Lublinie. Sierż. Marta Mysur z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim została MISTRZYNIĄ EUROPY w drużynowych technikach specjalnych. Policjantki w miniony weekend wzięły udział w turnieju w miejscowości Tampere w Finlandii, gdzie odbyły się XXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XX Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-do ITF.

St. sierż. Ilona Działa to policjantka z IV Komisariatu w Lublinie, a zarazem czołowa zawodniczka kadry narodowej kobiet taekwondo. Nie mogło jej zabraknąć na tak prestiżowej imprezie, jaką były XXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XX Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-do ITF w miejscowości Tampere w Finlandii.

Jak się okazało, nasza zawodniczka, nie zawiodła i tym razem. W turnieju zdobyła złoty medal w indywidualnych walkach kobiet w kategorii wagowej do 56 kg. Pojedynki stoczyła kolejno z Finką, Norweżką, Ukrainką i Polką. Tą wygraną zapewniła sobie tytuł mistrzyni Europy, ponad to jest aktualną mistrzynią świata tej kategorii wagowej (Jesolo, Włochy 2015). Pozostałe osiągnięcia naszej policjantki to: złoty medal w drużynowych układach kobiet (pojedynki stoczyła kolejno z Włoszkami i Norweżkami), a także złoty medal w drużynowych walkach kobiet (pojedynki kolejno z Włoszkami, Norweżkami, Angielkami).

Zdobyte drużynowo medale spowodowały, że nasza kadra została najlepszą drużyną kobiet. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła pierwsze miejsce zodbywając łącznie 56 medali w tym 21 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych.

...

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2016 r. w Tampere w Finlandii odbyły się XXXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-Do. Okres przygotowań do mistrzostw poprzedziło Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach od 17 do 26 kwietnia 2016 r. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zarówno w Zgrupowniu jak i w turnieju brała udział policjantka naszej komendy sierż. Marta Mysur.

W rywalizacji udział wzięło aż 27 państw, jednak Polacy pozostali bezkonkurencyjni i po raz 24 z rzędu wygrali klasyfikację medalową i zostali najlepszą drużyną Mistrzostw. sierż. Marta Mysur znacznie przyczyniła się do narodowego triumfu zostając MISTRZYNIĄ EUROPY w drużynowych technikach specjalnych. To nie tylko jej ogromny sukces, ale udowodnienie wysokiej formy ostatnich lat. W tym roku wyjątkowo w trudnych warunkach, bo był to start podczas chorob. Pomimo to Marta sięgnęła po najwyższe trofeum.

Warto dodać, że to już trzeci z kolei tytuł Mistrzyni Europy na koncie Mysur, który zdobyła w Riccione we Włoszech 2014 r., obroniła w Motherwell w Szkocji w 2015r. i w ostatni weekend w Tampere w Finlandii.

(KWP w Lublinie / KWP w Łodzi / mw / mm)