Arsenał nielegalnej broni zlikwidowany przez CBŚP - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Arsenał nielegalnej broni zlikwidowany przez CBŚP

Handlarz nielegalną bronią został zatrzymany przez policjantów CBŚP, którzy zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk pistoletów i kilka tys. sztuk nielegalnej amunicji. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna sprowadzał broń z zagranicy, a następnie przerabiał ją na ostrą w domowym warsztacie. Usłyszał zarzuty posiadania, handlu oraz wytwarzania nielegalnej broni palnej, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki działaniom policjantów, w powiecie polickim namierzony został 51-latek. Funkcjonariusze uzyskali i potwierdzili informację, że mieszkaniec tego powiatu handluje nielegalną bronią. Podejrzewany miał stoisko na jednym z przygranicznych targowisk, gdzie oferował do sprzedaży rożnego rodzaju militaria, min. odzież, obuwie, akcesoria itp. Okazało się, że spod tzw. "lady" sprzedawał nielegalną broń. Nie posiadał jednak jakichkolwiek koncesji do prowadzenia tego typu działalności.

Mężczyzna został zatrzymany przy swoim stoisku handlowym, przy którym na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało prawidłowo. Dopiero po przeszukaniu okazało się, że nie wszystko jest w porządku. W toku czynności z udziałem biegłego  z zakresu balistyki z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, policjanci na stoisku zabezpieczyli 33 jednostki broni, ponad 2 tys. sztuk amunicji i kusze. Jednak to nie było wszystko, w wyniku następnych przeszukań przeprowadzonych w domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne pistolety, rewolwery oraz urządzenia do przerabiania broni i wytwarzania amunicji.

Mężczyzna posiadał prawdziwy arsenał. W sumie zabezpieczono u niego ponad 77 sztuk broni palnej, ponad 8 tys. sztuk amunicji (m.in. ostrej, gazowej, alarmowej, akustycznej), tłumiki oraz kusze. To pierwsza taka sprawa w Polsce, aby u jednej osoby zabezpieczono taką ilość nielegalnej broni i amunicji.

Miłośnik militariów towar nabywał drogą internetową, a następnie część z niego przerabiał na broń ostrą w swoim warsztacie z zamiarem zaoferowania do sprzedaży.

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie nadal badają zabezpieczoną broń i przygotowują materiał dowodowy. Każda jednostka musi zostać sfotografowania, opisana i zbadana celem wydania ekspertyzy.

Zatrzymany 51- latek usłyszał zarzuty nielegalnego wytwarzania i handlu bronią. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

(KWP w Szczecinie / ms)

  • zabezpieczone przedmioty #1
  • zabezpieczone przedmioty #2
  • zabezpieczone przedmioty #3
  • zabezpieczone przedmioty #4
  • zabezpieczone przedmioty #5
  • zabezpieczone przedmioty #6
  • zabezpieczone przedmioty #7
  • zabezpieczone przedmioty #8
  • zabezpieczone przedmioty #9
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja