Policjant z dzierżoniowskiej komendy zajął II miejsce w Bike Maraton Bielawa

Data publikacji 28.07.2017

Dzierżoniowski policjant ruchu drogowego - st. asp. Sylwester Sordyl został srebrnym medalistą Bike Maraton Bielawa 2017. Wyścig był nie tylko emocjonujący, ale również bardzo trudny. O jego skali świadczy dystans jaki musieli pokonać zawodnicy - 46 km, gdzie przewyższenia na trasie wynosiły 1600 metrów. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników i zawodniczek z kraju oraz z zagranicy.

Odbyła się kolejna edycja Bike Maratonu w Bielawie. Tym razem na starcie pojawiło się ponad 1000 uczestników, by ścigać się po pięknych i idealnych do kolarstwa górskiego trasach w Górach Sowich. Według zawodników trasy przygotowane były bardzo dobrze, a ich poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Miłośnicy dwóch kółek, którzy do Bielawy przyjechali z kraju oraz z zagranicy, docenili walory Gór Sowich twierdząc, że są one idealne do uprawiania MTB.

Asp. Sylwester Sordyl z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie w kategorii wiekowej M-4 zajął II miejsce na dystansie "Mega" 46km, gdzie suma przewyższeń wynosiła 1600 metrów. Srebrny medalista pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Jego największą pasją jest właśnie rower, a kolarstwo uprawia od najmłodszych lat.