Policjant na trasie ultramaratonu Tour De PoMorze 700 km Non Stop

Data publikacji 18.08.2017

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, asp. sztab. Tomasz Jabłoński wziął udział w Ultramaratonie Kolarskim ''Tour De PoMorze 700 km non stop''. Funkcjonariusz startujący w kategorii OPEN, z czasem 32:50:53, zajął 38 miejsce na 108 uczestników. Całość trasy pokonał wspólnie ze swoim kolegą, z którym wystartował pod szyldem „Mustangi Rzecko”.

W sobotę, 29 lipca br., kolarze wyruszyli ze Świnoujścia. Trasa Ultramaratonu liczyła 700 km i przebiegała wzdłuż granic województwa zachodniopomorskiego z limitem czasu na pokonanie wyznaczonej trasy wynoszącym 50 godzin.

„Tour De PoMorze 700 km wokół woj. zachodniopomorskiego” jest jedną z najdłuższych jak i najcięższych imprez kolarskich w Polsce, gdyż rozgrywany jest na zasadzie jazdy non stop od startu do mety, jedynie z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posilenie się na punktach kontrolno – żywnościowych, które rozmieszczone były na trasie Ultramaratonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km.

Rywalizacja  przebiegała w 2 kategoriach – SOLO (zawodnicy jadą całą drogę samodzielnie) oraz OPEN (można jechać samemu lub w grupie). Nasz reprezentant startujący w kategorii OPEN, z czasem 32:50:53, zajął 38 miejsce na 108 uczestników. Całość trasy pokonał wspólnie ze swoim kolegą, z którym wystartował pod szyldem „Mustangi Rzecko”.

Na co dzień asp. sztab. Tomasz Jabłoński jest kierownikiem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Nadzoruje pracę funkcjonariuszy tego ogniwa, wspiera ich w codziennej służbie oraz służy fachową pomocą w każdej sytuacji.  Asp. sztab. Tomasz Jabłoński służbę w Policji pełni od 16 lat.

Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.