Policjanci z Bielska-Białej w czołówce kolarskich zmagań

Data publikacji 14.09.2017

Ponad 100 zawodników z całej Polski stanęło na stracie VI Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Kolarstwie Górskim MTB pod patronatem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego. Policjanci z bielskiego garnizonu znaleźli się w czołówce kolarskich zmagań.

Zawody rozegrano w Ustroniu Jaszowcu, na szlakach Beskidu Śląskiego. Do wyścigu na dystansie 30 km zgłosiło się ponad 100 zawodników z całej Polski. Uczestnicy zmagali się na bardzo trudnej trasie, która wymagała dużych umiejętności technicznych. Trasa, na której różnica przewyższeń w niektórych miejscach wynosiła ponad 1600 metrów, prowadziła przez górzyste i kamieniste tereny Podbeskidzia. Dodatkową trudność sprawiały zawodnikom opady deszczu.

Wśród policjantów triumfował st. sierż. Konrad Ludwikowski. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca asp. szt. Marcin Jałowiczor, który długo zajmował czołową lokatę, jednak dwukrotny defekt koła zmusił go do powrotu na start i usuwania usterki. Determinacja i wola walki zaowocowały wicemistrzowskim tytułem. Miejsce na trzecim stopniu podium zajął st. asp. Marcin Nikiel. Wśród policjantek na drugim miejscu uplasowała się asp. szt. Dominika Kwak, a trzecie miejsce zajęła mł. asp. Kamila Stokłosa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!