Post. Bartosz Ceberak zwycięzcą Lotto Półmaratonu Lubelskiego

Funkcjonariusz lubartowskiej komendy zajął I miejsce w kategorii służb mundurowych podczas Lotto Półmaratonu Lubelskiego, który odbył się w minioną niedzielę w Lublinie. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc biegaczy. Posterunkowy Bartosz Ceberak w klasyfikacji ogólnej zajął wysokie V miejsce. Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszego kolegi i życzymy kolejnych sukcesów.

W niedzielę w Lublinie odbył się Lotto Półmaraton Lubelski. Było to prawdziwe święto dla biegaczy. Uczestnicy wystartowali o godz. 10.00 ze stadionu lekkoatletycznego. Trasa prowadziła ulicami Lublina i wynosiła 21,0975 km.

Posterunkowy Bartosz Ceberak wystartował z ramienia Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Zarządu Terenowego przy Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie. Bieg ukończył z wynikiem 1:15:38 i w kategorii służb mundurowych zdobył pierwsze miejsce. W klasyfikacji ogólnej na ponad 1000 uczestników zajął wysokie V miejsce. Od zwycięzcy, którym okazał się Michał Biały z Kraśnika dzieliło go zaledwie 4 minuty i 36 sekund.

Post. Bartosz Ceberak - policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie nie krył radości. Jak oświadczył, bieg ten był dla niego długo wyczekiwanym zakończeniem sezonu.

”Startem w Półmaratonie Lubelskim zakończyłem sezon 2017. Sezon nadspodziewanie udany, obfity w bardzo satysfakcjonujące dla mnie wyniki m.in. mój nowy rekord życiowy w Półmaratonie w Poznaniu i przy okazji tytuł pierwszego wicemistrza Polski Policjantów w Półmaratonie. Odkryłem, że starty w biegach górskich mogą być dla mnie kierunkiem do dalszego rozwoju w sporcie czego potwierdzeniem jest zwycięstwo w Ultra Janosiku i Garmin Ultra Race. Ponadto poprawiłem swój rekord życiowy na dystansie 10 km pokonując go w okolicach 32 minut i 30 sekund. Na koniec drugie z rzędu zwycięstwo w biegowym Gran Prix Biegów Lublina i dobre 2 miejsce w Maratonie Lubelskim 2017. Sezon choć bogaty w sukcesy, okazał się bardzo wyczerpujący, odczułem jego trudy. Miało to wpływ na wynik ostatniego biegu. Jestem szczęśliwy z wyniku, ale oczekiwałem od siebie lepszego rezultatu…” - dodał policjant.

Jesteśmy dumni ze sportowych wyników naszego kolegi i życzymy kolejnych sukcesów.