Dyżurny Policji ze Stalowej Woli pomógł mężczyźnie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów

Dyżurny Policji ze Stalowej Woli pomógł mężczyźnie

Data publikacji 05.12.2017

Dzięki skutecznemu działaniu dyżurnego Policji ze Stalowej Woli uratowano życie 20-letniego mężczyzny. Policjant ustalił adres telefonicznego rozmówcy, wysłał pomoc i utrzymywał kontakt z mężczyzną aż do momentu, kiedy ten został objęty opieką lekarską.

Wczoraj, 04.12.br., tuż po godz. 12.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli odebrał telefon od lekarza psychoterapeuty. Z przekazanej informacji wynikało, że kobieta przed chwilą otrzymała SMS-a od swojego pacjenta. 20-letni mężczyzna poinformował w nim, że chce popełnić samobójstwo. 
 
Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny stalowowolskiej komendy połączył się z podanym numerem. Gdy w słuchawce usłyszał głos mężczyzny, poprosił o chwilę rozmowy. Mężczyzna opowiedział o przyczynach swoich problemów i podtrzymywał zamiar odebrania sobie życia. Dyżurny kontynuował rozmowę, próbując ustalić miejsce przebywania rozmówcy. Gdy tylko uzyskał taką informację, natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol. Przez cały czas podtrzymywał rozmowę z mężczyzną. 
 
Po chwili policjanci dotarli na miejsce. Wówczas dyżurny stalowowolskiej Policji skierował na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła 20-latka do szpitala.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony