Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Iława: Nagroda „Bratnia Dłoń” dla iławskiej policjantki

Data publikacji 05.12.2017

Mł. asp. Joanna Kwiatkowska została wyróżniona przez Burmistrza Miasta Iława za działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Policjantka poza służbą prowadzi zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci z autyzmem i ich rodziców, propagując w ten sposób sportowy i zdrowy styl życia.

Wczoraj w iławskim Kinoteatrze "Pasja" odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, która zgromadziła przedstawicieli władz Iławy oraz środowisk związanych z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Była ona okazją do uhonorowania osób oddanych pracy na rzecz tych, których dotknęła niepełnosprawność i ich rodzin. Tym razem kapituła wyróżniła m. in. iławską policjantkę mł. asp. Joannę Kwiatkowską. Oficer prasowy iławskiej komendy policji  otrzymała  nagrodę  „Bratnia Dłoń” za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.
Policjantka wspólnie  ze swoją rodziną jest wierną przyjaciółką Klubu Wyjątkowego Rodzica w Iławie. W czasie wolnym prowadzi tam zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci z autyzmem i ich rodziców, uczestniczy w pogadankach i spotkaniach organizowanych przez klub oraz pomaga rodzicom.
Jak dodała jedna z mam z Klubu Wyjątkowego Rodzica - "Poprzez organizowanie aktywnego relaksu, ułatwia nam radzenie sobie z codziennymi, bardzo trudnymi wyzwaniami, zaraża swoim entuzjazmem i dodaje nam sił. Dzięki swoim działaniom pomaga powiększać środowisko akceptacji i zrozumienia dla niepełnosprawności."

(jk/rj)

Powrót na górę strony