Nagrody dla policyjnych sportowców

Data publikacji 06.12.2017

W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się dzisiaj uroczystość, podczas której wyróżnieni nagrodami pieniężnymi Komendanta Głównego Policji zostali trzej policjanci z garnizonu śląskiego. Policyjni sportowcy wrócili z medalami z Igrzysk Służb Mundurowych, które rozegrane zostały w Los Angeles. Rozkazy medalistom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Romanem Rabsztynem.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość związana z nagrodzeniem trzech policjantów ze śląskiego garnizonu, którzy wzięli udział w XVII Igrzyskach Służb Mundurowych. Rozgrywane były one pomiędzy 7 a 16 sierpnia w Los Angeles. W zawodach wystartowało około 10 tys. funkcjonariuszy z ponad 60 krajów. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim Zastępcą insp. Romanem Rabsztynem, w imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka,  wręczyli rozkazy o przyznaniu nagród pieniężnych policyjnym sportowcom, którzy wyróżnili się w tych zawodach
Garnizon śląski reprezentował insp. Tadeusz Stuchlik z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach  oraz sierż. Monika Nawrat i sierż. Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
Insp. Tadeusz Stuchlik wrócił z Los Angeles z czterema medalami. Szef tarnogórskich policjantów już po raz siódmy startował w igrzyskach. Tym razem w pływaniu zdobył dwa „srebra” na dystansie 100 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz dwa „brązy” na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.
Sierż. Łukasz Oślizło z katowickiej komendy miejskiej zdobył trzy złote medale i został mistrzem świata w biegach na 800, 1500 oraz w swojej koronnej konkurencji - na 3000 metrów z przeszkodami.
Sierż. Monika Nawrat, w biegu crossowym na 5 kilometrów, zdobyła na przełajowej trasie srebrny medal. Złotem dla policjantki zakończył się półmaraton, który odbywał się w Griffith Park. W biathlonie policyjnym, który składał się z biegu na dystansie 3 mil i strzelania z broni krótkiej do tarczy sylwetkowej z odległości 25 m, policjantka zdobyła srebrny medal.
W uroczystości wziął również udział przełożony katowickich policjantów - Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski.

Generał Krzysztof Justyński pogratulował naszym reprezentantom sukcesu, w tak silnie obsadzonej imprezie o zasięgu ogólnoświatowym. Życzył też wytrwałości w treningach oraz dalszych sukcesów sportowych.