Warsztaty bezpieczeństwa dla osób niepełnosprawnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Warsztaty bezpieczeństwa dla osób niepełnosprawnych

Data publikacji 12.12.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wzięli udział w warsztatach przygotowanych dla osób niepełnoprawnych, podczas których poruszano kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu zorganizowano warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz ich opiekunów. Spotkanie podzielono na kilka etapów, na których osoby zaproszone przez WORD mogły przekazać niezbędną wiedzę podopiecznym Stowarzyszenia im. Ojca Pio w Radomiu.

Podczas warsztatów policjanci wydziału ruchu drogowego z radomskiej policji omówili m.in. zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na podstawie prawa o ruchu drogowym.

W części praktycznej osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami mieli możliwość spróbować swoich sił podczas jazdy samochodem osobowym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych na placu manewrowym przed ośrodkiem dzięki uprzejmości partnerów warsztatów - OSK Medal i OSK AS. Podczas warsztatów poruszono również temat dofinansowania kursu na prawo jazdy oraz zakupu specjalnego pojazdu dla osoby niepełnosprawnej. Informacji na ten temat udzielił instruktor jazdy z OSK AS.

Osoby biorące udział w spotkaniu mogły również ćwiczyć prawidłowe i bezpieczne korzystanie z wyposażenia pojazdów komunikacji miejskiej pod nadzorem przedstawicieli MPK Sp z o.o. w Radomiu. Do tego celu wykorzystano autobus jeżdżący na regularnych liniach przewozowych w Radomiu.

 

Autor: Justyna Leszczyńska

Powrót na górę strony