Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy

Data publikacji 12.12.2017

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas wspólnego patrolu z innymi służbami na terenach przygranicznych zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy. W tej sprawie zatrzymany został kierujący audi A6 i jeden z pasażerów, którzy wwieźli na teren RP zakazane substancje. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przywozu na teren Polski znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd już zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Podczas patrolu na terenach przygranicznych województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Policach i mundurowi ze Służby Celno - Skarbowej prowadzili kontrole pod kątem przestępczości narkotykowej.

Funkcjonariusze z OPP w Szczecinie i Służby Celno – Skarbowej wydali sygnał do zatrzymania kierującemu audi A6, który przekraczał granicę niemiecką. Mężczyzna na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył, zmienił pas i zaczął się oddalać. O tej sytuacji poinformowane zostały pozostałe patrole pełniące służbę w tym rejonie. Mundurowi z polickiej drogówki zablokowali drogę uciekającym. Pozostali funkcjonariusze zatrzymali kierującego. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Podczas sprawdzania audi policjanci znaleźli plecak, w którym znajdowały się dwa pakunki ze sklejonym białym proszkiem.

Kierujący i dwaj pasażerowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu w Mierzynie. Zabezpieczone substancje zostały poddane wstępnemu badaniu, które potwierdziło, że były to ponad 2 kg substancji psychotropowych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego przez śledczych z Mierzyna materiału dowodowego 29-letni kierujący i 35-letni pasażer usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przywozu z terenu Niemiec do Polski znacznej ilości substancji psychotropowych. Ponadto kierujący audi odpowie przed sądem również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej czym w konsekwencji zmusił policjantów do pościgu.

Decyzją sądu obaj zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Czyn przez nich popełniony zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony