Podejrzani o kradzież kilkuset opon samochodowych i części motoryzacyjnych zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Podejrzani o kradzież kilkuset opon samochodowych i części motoryzacyjnych zatrzymani

Data publikacji 12.12.2017

Duże zaangażowanie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie 8 mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież blisko pół tysiąca opon samochodowych oraz innych części samochodowych z jednej z hurtowni motoryzacyjnych. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana przez właściciela na kwotę około 80 tys. zł. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia do ostrołęckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży około 430 sztuk opon z jednej z hurtowni motoryzacyjnych mieszczącej się na terenie powiatu ostrołęckiego. Do kradzieży miało dojść na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona przez właściciela na prawie 80 tys. zł.

W sprawę natychmiast przejęli ostrołęccy ,,kryminalni”, którzy rozpoczęli żmudne czynności. Badali każdy szczegół kradzieży i już pierwsze informacje wskazywały na to, że sprawcy przestępstwa pochodzą z terenu Ostrołęki oraz powiatu makowskiego.

Zaledwie kilkanaście godzin od otrzymania zgłoszenia kradzieży funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego weszli do kilku miejsc jednocześnie na terenie dwóch powiatów, w których zatrzymano łącznie 8 osób, w wieku od 21  do 25 lat. Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że oprócz opon z terenu hurtowni kradzione były m.in. akumulatory, łożyska oraz tarcze i klocki hamulcowe. Czynności ,,kryminalnych” oraz policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego w połączeniu z pracą procesową prokuratorów pozwoliły na przedstawienie wszystkim osobom zarzutów kradzieży. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony