Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.12.2017

Policjant z komisariatu Policji w Nasielsku, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Tor jazdy kierowcy fiata zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Pojechał za nim, a gdy ten zatrzymał się przy sklepie, policjant nie pozwolił mu już odjechać.

Wczoraj, 11.12.br., po południu, policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Nasielsku, będąc w czasie wolnym od służby, w Gąsocinie zauważył kierującego fiatem cinquecento, który wykonywał dziwne manewry. To zjeżdżał do krawędzi jezdni, to znów powracał na środek pasa. Czujny funkcjonariusz postanowił pojechać za podejrzanym pojazdem. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się, gdy kierowca zatrzymał się przed sklepem. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalny był alkohol. Wtedy funkcjonariusz powiadomił dyżurnego ciechanowskiej Policji.

Policjant nie pozwolił już odjechać kierowcy fiata. Po przyjeździe patrolu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. To wykazało, że 48-latek miał w organizmie 2 promile. Mężczyzna podczas kontroli posiadał przy sobie tylko dowód osobisty oraz pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką finansową.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony