Policjant z Wrocławia zdobył srebrny medal w Pucharze Polski Seniorów Karate Kyokushin

Data publikacji 13.12.2017

Sierż. Marcin Krupa, policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zdobył srebrny medal podczas prestiżowego turnieju karate. Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin to zawody, w których wystartowało blisko 500 zawodników z 96 klubów sportowych. Wielu z nich wcześniej zdobywało medale Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

9 grudnia 2017 roku we Wrocławiu odbył się 34 Puchar Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało blisko 500 zawodników z 96 klubów na terenie z całego kraju. O randze zawodów świadczyła liczba rywalizujących zawodników i fakt, że wielu z nich zdobywało już wcześniej medale Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu sierż. Marcin Krupa podczas zawodów startował w kategorii full kontakt do 75 kilogramów. Aby dojść do finału w swojej kategorii musiał stoczyć 3 walki. W walce eliminacyjnej zwyciężył przez wazari, czyli skuteczną technikę powodującą niemożność walki u przeciwnika. W półfinale zwyciężył, również przez wazari, wygrał zdecydowanie swoją walkę. W pojedynku finałowym, jednak wskutek kontuzji nogi, musiał zakończyć zmagania, uznając tym samym wyższość przeciwnika.

Sierż. Marcin Krupa potwierdził po raz kolejny ścisłą przynależność do czołówki krajowej w pełno kontaktowym karate. Policjant wcześniej swojej sportowej karierze zdobywał już pięciokrotnie medale Mistrzostw Polski, a także międzynarodowe mistrzostwo Czech.