Węgorzewo: Warto być policjantem i pomagać - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Węgorzewo: Warto być policjantem i pomagać

Data publikacji 20.12.2017

Dzielnicowi i policjant ruchu drogowego uratowali 12-latka, który usiłował wyskoczyć z 4 piętra. Interweniujący funkcjonariusze w ostatniej chwili zdążyli złapać nastolatka i wciągnęli do środka budynku. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii.

Wczoraj (20.12.17 r.), około godziny 13:30 oficer dyżurny skierował policjantów na interwencję, której sprawcą miał być agresywny nastolatek. Policjanci wchodząc do wielorodzinnego budynku zauważyli chłopca, który na ich widok zaczął biec do okna znajdującego się na 4 piętrze. 12-latek już szykował się do skoku krzycząc przy tym, że nikt go nie kocha. W ostatniej chwili jeden z dzielnicowych złapał go za ubranie i wciągnął do środka budynku. Jak się okazało, frustracje chłopca spowodowane były tym, że tego dnia był on wyjątkowo agresywny wobec swojej rodziny. Wyzywał domowników, żądał pieniędzy, groził i uderzył swoją babcię. Dlatego rodzina widząc tą sytuację, powiadomiła policję. Po tym zajściu, chłopiec wraz z matką pojechał do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie na obserwację.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii. Policjanci jednym głosem powiedzieli, że właśnie w takich szczególnych sytuacjach warto być policjantem aby pomagać.

Ag/kw

Powrót na górę strony