Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Olsztyn: Policjanci wyciągnęli z jeziora mężczyznę, który wskoczył do wody

Data publikacji 20.12.2017

Funkcjonariusze rozpoczynając swoją służbę nigdy nie wiedzą, co ich tym razem spotka. Między sobą mawiają, że nigdy nie ma takiej samej interwencji, a niektóre są naprawdę wyjątkowe. Tak jak w przypadku 37-letniego mężczyzny, który stojąc na krawędzi pomostu, rozłożył szeroko ręce i wskoczył do pokrytego cienką warstwą lodu jeziora. Zobaczyli to dzielnicowi i natychmiast ruszyli na pomoc.

Wczoraj (20.12.2017) po godz. 13:00 w Rewirze Dzielnicowych znajdującym się przy plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel, swoje czynności wykonywali dzielnicowi oraz policjant z Wydziału Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W pewnym momencie zauważyli przez okno mężczyznę, który chodził po pomoście, oglądał się za siebie i sprawiał swoim zachowaniem niepokojące wrażenie. Zaniepokojeni policjanci zaczęli obserwować nienaturalnie zachowującego się mężczyznę. Nagle 37-latek zbliżył się do krawędzi pomostu, rozłożył szeroko ręce i wskoczył do jeziora. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli ze swojego pomieszczenia, aby udzielić mężczyźnie pomocy. Ten znajdował się pod pomostem, nie miał gruntu pod nogami i trzymał się kurczowo jedna ręką drewnianej krokwi. Widząc podbiegających mundurowych zaczął wołać o pomoc. Policjanci wyciągnęli zmarzniętego 37-latka, od którego czuć było wyraźny zapach alkoholu i zaprowadzili go do swojego posterunku aby się ogrzał. Mężczyzna nie potrafił podać przyczyny swojego zachowania. Wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło 37-latka do szpitala celem wykonania badań.

Natychmiastowa i profesjonalna reakcja funkcjonariuszy z Rewiru Dzielnicowych III oraz policjanta z Wydziału Interwencyjnego pozwoliła uchronić życie i zdrowie nieodpowiedzialnego mężczyzny.

(IK/TM)

Powrót na górę strony