Matka z czterema promilami alkoholu w organizmie opiekowała się małym dzieckiem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Matka z czterema promilami alkoholu w organizmie opiekowała się małym dzieckiem

Data publikacji 22.12.2017

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali nieodpowiedzialną 24-latkę. Kobieta mając cztery promile alkoholu w organizmie opiekowała się dwuletnim dzieckiem. Zdarzenie miało miejsce przy ruchliwym skrzyżowaniu. Dzięki świadkom udało się zapobiec tragedii. 24-latka usłyszy zarzut przestępstwa.

Wczoraj (21.12.2017) około godziny 15:20 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety opiekującej się dzieckiem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta stoi przy przystanku autobusowym w pobliżu ronda Inowrocławskiego i nie interesuje się swoim dzieckiem, które biega przy ulicy.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego z dzieckiem. Jak się okazało, mężczyzna pilnował 2-latka, ponieważ matka w ogólne nie zwracała na niego uwagi. Policjanci wylegitymowali kobietę. 24-latka mówiła bełkotliwie i nielogicznie.

Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka powiatu żnińskiego ma cztery promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło 2-latka do szpitala na badania. Następnie dziecko zostało przekazane do rodziny zastępczej. Natomiast jego matka została zatrzymana.

Dzisiaj (22.12.2017) śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawią jej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W związku z tym, że na 24-latce ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Materiały tej sprawy zostaną też przesłane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie dziecka.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony