Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Prewencja inaczej - nagrody dla laureatów IV edycji konkursu na film profilaktyczny pn. „Masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie”

Data publikacji 26.12.2017

IV edycję konkursu filmowego wygrali uczniowie z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Młodzież zaprezentowała jaki wpływ na życie młodego człowieka mogą mieć używki. Autorzy filmów zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu obyło się wręczenie nagród laureatom IV edycji konkursu filmowego „Masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie”. Głównym założeniem było przygotowanie przez uczniów filmu o charakterze profilaktycznym, który pokaże rówieśnikom negatywny wpływ używek.  Zadaniem filmu zgłoszonego do konkursu było m.in. promowanie zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwego wpływu używek na człowieka, kształtowanie postaw asertywnych, wzmocnienie postaw służących zdrowiu na poszczególnych etapach rozwoju osobistego, uświadomienie konsekwencji prawnych związanych ze stosowaniem używek przez młodzież. 
 
Nagrody uczniom wręczył  mł. insp. Ryszard Podbucki - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu i przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesławcu.
 
Nagrody zdobyli:

  • I miejsce film pt. „Odjazd”  autorstwa uczniów II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu,
  • II miejsce film pt. „Devil”  zgłoszony przez uczniów II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, 
  • III miejsce dla filmu pt. „Masz jedno życie. Powtórki nie będzie” zgłoszonego przez Miejski Zespół Szkół nr 2 Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Bolesławcu.

 
Wyróżnienie otrzymała młodzież   II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu za filmy „Bajka” i „True love” oraz uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu za film „Powtórki nie będzie”.
 
Każdy uczeń zaangażowany w realizację filmów otrzymał dodatkowo element odblaskowy w ramach promowania bezpieczeństwa i właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego.  
 
Organizatorami konkursu byli Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu oraz  Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

(KWP we Wrocławiu/ ar)

Powrót na górę strony