Bartoszyce: Szybkie i sprawne działanie policjantów pomogło odnaleźć chorego 11-latka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Bartoszyce: Szybkie i sprawne działanie policjantów pomogło odnaleźć chorego 11-latka

Data publikacji 27.12.2017

Każde święta, to czas wzmożonej służby dla policjantów. Służymy po to, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Policjanci pracują na miejscach wypadków i kolizji, wyjeżdżają na interwencje domowe. Poszukują też osób zaginionych. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze z Bartoszyc poszukiwali chorego 11-latka, a dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu, bardzo szybko odnaleźli dziecko.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, (25.12.17r.), oficer dyżurny bartoszyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że zaginął 11-latek. Policjanci z prewencji, bardzo szybko zjawili się u matki chłopca i pomimo jej zdenerwowania starali się jak najwięcej dowiedzieć o wyglądzie dziecka, w co był ubrany, w jakich miejscach z nią bywał i o której dokładnie godzinie ostatnio był widziany. Sytuacja była poważna, bo matka chłopca powiedziała funkcjonariuszom, że jej syn z uwagi na chorobę, kompletnie nie radzi sobie w codziennym życiu i jest w pełni od niej zależny. 

Policjanci nie tracąc czasu zaczęli szukać chłopca. Sprawdzili okolicę, w której mieszkał, niestety nigdzie go nie było. Kilkanaście minut później zauważyli dziecko samotnie idące chodnikiem ul. Paderewskiego. Okazało się, że jest nim zaginiony 11-latek.  Chłopcu nic się nie stało i wrócił do domu i mamy.

(mk/rj)

Powrót na górę strony