"Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

"Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie

Data publikacji 13.03.2018

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach V edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą!”. Osoby biorące udział w spotkaniu miały okazję dowiedzieć się do jakich tragedii może doprowadzić nieostrożność i lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

„Przyhamuj-Życie przed Tobą!” to kampania edukacyjna skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Partnerami są Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu oraz Polski Związek Motorowy w Opolu. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Policję na spotkaniu reprezentował kom. Krzysztof Wydra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz z- ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Nysie st. asp. Jacek Stepek. Wśród zebranych obecni byli także przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Polskiego Związku Motorowego, ratownicy medyczni i pedagodzy szkolni.

Podczas prelekcji poruszono tematy dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przedstawili stan bezpieczeństwa na opolskich drogach, prezentując najczęściej popełniane za kierownicą błędy. Młodych kierowców i tych, którzy przymierzają się do kursu przestrzegali przed zagrożeniami wynikających z łamania prawa ruchu drogowego. Uwrażliwili na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg i wzajemny szacunek.

Przedstawiciel Związku Motorowego przybliżył młodzieży złote zasady Międzynarodowej Federacji Samochodowej „Chcę być bezpieczny”, a egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego omówił zagadnienia z zakresu technik kierowania samochodem i ich wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Po wykładzie każdy uczestnik - wsiadając do symulatora dachowania - mógł doświadczyć co się dzieje podczas zderzenia i jak reagujemy.

Takie spotkania to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki prowadzonej kampanii, staramy się wykształcić w młodych ludziach pożądane postawy dobrego kierowcy, a także wyeliminować te niewłaściwe i agresywne.

(KWP w Opolu / mw)

  • "Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie
  • "Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie
  • "Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie
  • "Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie
  • "Przyhamuj - życie przed Tobą" w Nysie
Powrót na górę strony