Zawsze w służbie społeczeństwu… - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraj

Zawsze w służbie społeczeństwu…

Data publikacji 26.03.2018

Łódzki policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Sposób jazdy mężczyzny kierującego osobowym citroenem zwrócił uwagę funkcjonariusza. Zatrzymał pojazd, a jego kierowcy uniemożliwił dalszą podróż. Nietrzeźwego kierującego zatrzymał również policjant z Dąbrowy Tarnowskiej wracający po służbie do domu. Kierujący osobowym volkswagenem 36–latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania, a także nie miał przy sobie dokumentów wymaganych podczas kierowania samochodem. Czujnością wykazał się także funkcjonariusz ze Świebodzina, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. 57-letni kierujący miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.

Mundurowy z łódzkiego garnizonu Policji w niedzielne popołudnie (25 marca br.) jechał prywatnym samochodem przez miejscowość Różyca w gminie Koluszki (woj. łódzkie). Zauważył jadącego przed nim osobowego citroena, którego kierujący jechał tzw. “wężykiem”. To zachowanie od razu zwróciło uwagę funkcjonariusza. Wyprzedził on citroena i stopniowo zwalniając, zmusił jego kierowcę do zatrzymania pojazdu. Podczas rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu i natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę, wyciągając ze stacyjki kluczyki. Wezwał również koluszkowskich stróżów prawa – ci sprawdzili stan trzeźwości 57-letniego mieszkańca gminy Koluszki. Wynik, to około 3 promile alkoholu w organizmie.

Meżczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie on także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

***

W piątek w nocy (23.03.2018r.), po zakończonej służbie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. w okolicy Pacanowa, zauważył, że kierujący osobowym volkswagenem wykonuje na drodze niebezpieczne manewry - jechał tzw. zygzakiem i wjeżdżał na pobocze. Zaniepokoiło to policjanta, który ruszył za volkswagenem. Kiedy pojazd zatrzymał się, funkcjonariusz uniemożliwił kierującemu o, a następnie przekazał go mundurowym z Komisariatu Policji w Stopnicy.

Jak się okazało, 36-latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Ponadto kierujący nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a także nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Samochód nie był ubezpieczony, a ostatnie badanie stanu technicznego przeprowadzono prawie 2 lata temu.

Za jazdę na „podwójnym gazie”, 36 – latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Przed sądem odpowie także za popełnione wykroczenia.

Każdego dnia mundurowi udowadniają, że policjant jest zawsze na służbie i musi być przygotowany na każdą okoliczność. Nawet gdy w służbowym grafiku ma wolne.

***

W niedzielę (25 marca br.) mł. asp. Maciej Kłosiak zauważył mężczyznę jadącego na motorowerze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale motorowerzysta poruszał się tzw. “zygzakiem” pomiędzy ludźmi idącymi na mszę. Policjant nie mógł pozwolić na tak niebezpieczne zachowanie. Natychmiast zareagował - podbiegł do kierującego, zatrzymał go i ściągnął z pojazdu. Od 57- letniego mężczyzny czuć było bardzo intensywny zapach alkoholu - funkcjonariusz powstrzymał go przed ucieczką i oddał w ręce patrolu.

Jak się okazało, 57-latek w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Mł. asp. Maciej Kłosiak służy w Policji od ponad 11 lat - od początku w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Początkowo w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym jako dzielnicowy, a następnie jako asystent w sztabie prewencji. Aktualnie pełni funkcję Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To właśnie jego zdecydowane działanie pozwoliło wyeliminować z ruchu drogowego zagrożenie, jakie stanowił nietrzeźwy kierujący.

(KWP w Łodzi/KWP w Kielcach/KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ab)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja