Rozbili grupę okradającą myjnie samochodowe - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kielce

Rozbili grupę okradającą myjnie samochodowe

Data publikacji 20.04.2018

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, wspierani przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Rakowie, zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka jest podejrzewana o 25 włamań do myjni samochodowych na terenie miasta i powiatu kieleckiego. Łupem grupy padło ponad 20 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Od początku kwietnia kieleccy policjanci otrzymywali informacje o włamaniach do myjni samochodowych na terenie całego powiatu. Nieznani sprawcy kradli kasetki z bilonem i żetonami. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspierani przez policjantów z Komisariatu w Rakowie ustalili, że włamywacze za każdym razem działali w bardzo podobny sposób. Współpracujący mundurowi szybko wpadli na trop włamywaczy - ustalili, że włamań do myjni dokonują doskonale im znani 31-letni kielczanin oraz 32- letni mieszkaniec gminy Górno. Ponadto, funkcjonariusze podejrzewali, że duet najprawdopodobniej wspierała 27- letnia kobieta.

W czwartkowy poranek, 19.04.2018 r., kryminalni zatrzymali całą trójkę. W trakcie przeszukań znaleziono m.in. pieniądze, żetony do myjni samochodowych i przedmioty służące najprawdopodobniej do dokonywania przestępstw.

Śledczy ustalili, że łupem włamywaczy padło ponad 20 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach/ab)

  • Zatrzymani
  • Zatrzymani
  • Odzyskane przedmioty
Powrót na górę strony
Polska Policja