Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem noża - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kielce

Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem noża

Data publikacji 20.04.2018

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali wczoraj 19 – letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie dwóch rozbojów, których dopuścił się w jednej z lokalnych placówek udzielających pożyczek gotówkowych. Sprawcy tych czynów grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 14:00 dyżurny skarżyskiej komendy został powiadomiony o tym, że do jednej z placówek udzielających pożyczek wszedł młody mężczyzna, który miał na głowie kaptur. Trzymając w ręce nóż, zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje zdrowie i życie wydała mu 870 złotych, a następnie włączyła alarm. Napastnik zbiegł. Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole policji. Z dalszych informacji wynikało, że za sprawcą rozboju pobiegł pracownik mieszczącej się obok innej placówki usługowej, a uciekający mężczyzna wbiegł do jednej z pierwszych klatek schodowych, bloku na pobliskim osiedlu. Pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego skarżyskiej jednostki. Mężczyzna, który gonił rozbójnika, przekazał policjantom informacje dotyczące zdarzenia. Mundurowi wbiegli do klatki schodowej, gdzie zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Starachowic. Miał on przy sobie skradzione pieniądze w kwocie 800 złotych. Po chwili na miejsce przybyli także policjanci kryminalni, którzy na IV piętrze klatki schodowej zabezpieczyli nóż, kominiarkę oraz ubrania, w których sprawca dokonał rozboju, a także pieniądze w kwocie 50 złotych. Sprawca przestępstwa trafił do policyjnej celi.

Mężczyzna podejrzewany jest jeszcze o dokonanie rozboju, do którego doszło w tej samej placówce pożyczkowej w dniu 22 marca tego roku. Wówczas sprawca wszedł do lokalu i zastraszając pracownicę nożem, dokonał kradzieży gotówki w kwocie ponad 1800 złotych.

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańca Skarżyska, który pobiegł za zatrzymanym mężczyzną, ustalając prawdopodobne miejsce jego ukrycia. W ten sposób przyczynił się do jego szybkiego zatrzymania.

Za dokonanie rozboju ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 12.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

  • Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem noża
Powrót na górę strony
Polska Policja