Policyjni antyterroryści szkolili na wypadek niebezpieczeństwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów

Policyjni antyterroryści szkolili na wypadek niebezpieczeństwa

Data publikacji 25.04.2018

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie szkolili pracowników PGNIG SA Oddział w Sanoku na wypadek zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Uczyli właściwych zachowań w razie niebezpieczeństwa i przeprowadzania sprawnej ewakuacji. Ćwiczenia praktyczne były również okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności policyjnych pirotechników.

Policyjni antyterroryści z SPAP w Rzeszowie przeprowadzili cykl szkoleń dla załogi spółki PGNiG Oddział w Sanoku. Szkolenie składało się z trzech etapów, dwóch teoretycznych i praktycznego.

W pierwszej kolejności skierowane było do pracowników przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze uczyli, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, uczyli też zasad sprawnej ewakuacji.

Drugi etap zaplanowany był dla kadry kierowniczej spółki. Uwzględniał  działania prewencyjne oraz algorytmy postępowania dla zarządcy obiektów spółki.

Trzecią, praktyczną część szkolenia zrealizowano wspólnie ze Sztabem Policji KWP w Rzeszowie i komendą powiatową w Sanoku. Scenariusz zakładał działania służb w sytuacji podłożenia niebezpiecznego ładunku oraz przeprowadzenia ewakuacji pracowników przedsiębiorstwa.

Policjanci z nieetatowych grup rozpoznania minersko–pirotechnicznego z komend w Sanoku, Krośnie, Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie i Lesku mieli okazję, by sprawdzić się w działaniu i doskonalić swoje umiejętności.

Powrót na górę strony
Polska Policja