Policjant wygrał Oleski Bieg Pokoju

Data publikacji 09.05.2018

Sierż. Szymon Kulka kolejny raz zwyciężył w 23. Oleskich Ulicznych Biegach Pokoju. Reprezentant lekkoatletycznego teamu Komendy Głównej Policji pokonał ponad pięciokilometrową trasę w doskonałym czasie 14 min. i 41 sek. Nasz zawodnik okazał się najlepszy spośród ponad 230 uczestników biegu. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie - insp. Tomasz Kubicki, osobiście wręczył mu puchar dla najszybszego policjanta.

W sobotę (5 maja), już po raz 23 sympatycy biegów ulicznych spotkali się w Oleśnie. W tym roku bieg na dystansie 5 km prowadził z oleskiego stadionu przez ulice osiedla Walce.

W biegu głównym, wśród 237 biegaczy najszybszym okazał się nasz kolega sierż. Szymon Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, który dystans 5 km, pokonał w doskonałym czasie 14 min. 41 s. Wyprzedził dwóch zawodników z Ukrainy - Roman Romanenica (aktualny mistrz Ukrainy) , który ukończył bieg na 2 miejscu z czasem 00:14:46. Na trzeciej lokacie uplasował się Oleksii Obukhowski z czasem 00:14:59.

Szymon Kulka jest członkiem kierowanej przez insp. Tomasza Kubickiego Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w lekkoatletyce. Oleski Komendant - wielokrotny reprezentant Polskiej Policji i medalista międzynarodowych zawodów rangi mistrzowskiej - ufundował puchar dla "Najszybszego Policjanta". Szymon został również zdobywcą tego wyróżnienia.

Policjant z Gorlic jest aktualnym Mistrzem Polski w biegach na dystansach 5 km, 10 km, półmaratonie i jedynym w historii polskim mistrzem Europy w biegach przełajowych.

W ramach biegu rozgrywana była również kategoria dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Tutaj obowiązkowym był start w umundurowaniu i wysokich butach służbowych. Zwycięzcą tej kategorii został Żołnierz Wojska Polskiego - szer. Patryk Pietrzok z czasem 00:22:33.