Biała Podl.: Nie dały się oszukać! - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Biała Podl.: Nie dały się oszukać!

Data publikacji 05.06.2018

Już po raz kolejny oszuści chcieli wyłudzić oszczędności od mieszkańców Białej Podlaskiej. Sprawcy dzwoniący na telefony stacjonarne podawali się za policjantów. Informowali o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat finansowych. Rozsądne kobiety nie dały wiary ich słowom. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj po raz kolejny oszuści wyłudzić chcieli pieniądze od mieszkańców miasta. Po południu dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o trzech próbach oszustwa. Z relacji zgłaszających wynikało, że we wszystkich przypadkach sposób postępowania sprawcy był taki sam. Na telefony stacjonarne zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Informował on swoje rozmówczynie o tym, że członek ich rodziny spowodował wypadek, gdzie osoba pokrzywdzona jest w stanie krytycznym. Dodawał, że jedyną możliwością uniknięcia długiego więzienia jest przekazanie określonej kwoty pieniędzy na jej leczenie, transport czy też rekompensatę finansową.

Na szczęście, żadna z kobiet z którymi kontaktowali się fałszywi funkcjonariusze, nie uwierzyła telefonicznym rozmówcom i nie dała się oszukać przestępcom. Nikt nie stracił swoich oszczędności. Wszystkie kobiety o podejrzanych rozmowach telefonicznych powiadomiły bialskich policjantów i członków rodziny. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. W przypadku, gdy zadzwoni do Nas rzekomy „policjant” opowiadając o prowadzonych akcjach i wiążącej się z tym konieczności wypłat pieniędzy – nie wierzmy jego słowom! O swoich obawach i podejrzeniach jak najszybciej poinformujmy Policję. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach prowadzonych spraw, czy akcji.

B.S.P.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja