Napadali na staruszki przed bankami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Napadali na staruszki przed bankami

Data publikacji 05.06.2018

Mokotowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 41-letniego wspólnika aresztowanego wcześniej Piotra Ś. Mężczyźni napadali na starsze kobiety, które wychodziły z banków. Wiedząc, że mogą mieć gotówkę, wyrywali im torebki i uciekali. Tak jak w poprzednim przypadku, na wniosek policjantów i prokuratora, również wobec Michała S. mokotowski sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, która może wzrosnąć nawet o połowę ze względu na recydywę.

Na przełomie kwietnia i maja br. obaj karani w przeszłości mężczyźni postanowili wrócić do przestępczego procederu sprzed lat. Michał S. wspólnie z aresztowanym wcześniej do tej samej sprawy Piotrem Ś. działali w rejonie ulic Bernardyńskiej, Iwickiej, Wiśniowej i Parku Morskie Oko na warszawskim Mokotowie. Obserwowali staruszki, które opuszczały placówki bankowe. Następnie podbiegali i bez trudu wyrywali im torebki, w których znajdowała się gotówka i dokumenty. Takim sposobem okradli 5 staruszek na kwotę około 24.000 zł.

Kobiety zawiadomiły o wszystkim mokotowskich policjantów, którzy natychmiast podjęli działania. W niespełna dwa tygodnie od zawiadomienia funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali Piotra Ś. Dowody jakie zgromadzili policjanci nie budziły żadnych wątpliwości. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Podobnie było w przypadku 41-letniego Michała S. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Został tymczasowo aresztowany i teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia, która może wzrosnąć jeszcze o połowę.

rk/mbr

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja