Wrocławski policjant zajął II miejsce na zawodach triathlonowych w ramach Elemental Tri Series 2018

Data publikacji 05.06.2018

Elemental Tri Series to cykl zawodów triatlonowych na których miejsce dla siebie znajdują zarówno amatorzy jak i sportowcy wyczynowi. Każdy z zawodników biorących w nich udział musi doskonale biegać, pływać no i oczywiście jeździć rowerem. Poszczególne konkurencje rozgrywane są w Olsztynie i jego okolicznych malowniczych zakątkach. Tym razem do wspólnej rywalizacji stanęło ponad 240 sportowców, w tym st. asp. Piotr Bohater funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław - Stare Miasto.

Zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego m.in. pływając w jeziorze Ukiel, a także na trasach biegowej i kolarskiej, które wiodły głównymi arteriami, ścieżkami i alejkami miasta. Wrocławski policjant wystartował w klasycznym dystansie olimpijskim - 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu, zajmując II miejsce w kategorii M40.

Impreza z serii Elemental Tri Series, odbyła się w Olsztynie. Jest to cykl zawodów triatlonowych na których miejsce dla siebie znajdują zarówno amatorzy jak i sportowcy wyczynowi. Poszczególne konkurencje rozgrywane są w malowniczych zakątkach stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy tej imprezy sportowej pływali w Jeziorze Ukiel, biegali przez specjalnie wytyczone ścieżki i alejki na terenie Olsztyna, a trasę kolarską pokonywali jadąc głównymi arteriami miasta. Do wspólnej rywalizacji stanęło ponad 240 zawodników, którzy w zależności od swojej decyzji, walczyli o tytuł najlepszych na trzech dystansach: olimpijskim, sprinterskim i super sprinterskim. Udział w imprezie wziął również st. asp. Piotr Bohater z Komisariatu Policji Wrocław - Stare Miasto.

Funkcjonariusz wystartował w klasycznym dystansie olimpijskim podczas którego zawodnik musi przepłynąć 1,5 kilometra, przejechać 40 kilometrów rowerem i przebiegnąć 10 kilometrów. Policjant st. asp. Piotr Bohater, zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej M40.