Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze – 23-latek pędził 118 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 06.06.2018

Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 23-letniego kierowcę, który pędził przez Dobiegniew /pow. strzelecko-drezdenecki/ 118 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Nieodpowiedzialny kierowca został również ukarany mandatem i punktami karnymi. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. To już 47 w tym roku nieodpowiedzialny kierowca, któremu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o pond 50 km/h w terenie zabudowanym.

Brawura, a w szczególności bagatelizowanie przepisów szczególnie tych związanych z niedostosowaniem prędkości, to główna przyczyna wypadków drogowych. Szczególnie istotne dla bezpieczeństwa jest dostosowanie prędkości w terenie zabudowanym. Ma to związek z faktem, że kierowca jadący przez obszar zabudowany i znacząco przekraczający dopuszczalną prędkość powoduje bezpośrednie zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. A przecież piesi, czy rowerzyści są szczególnie narażeni na skutki wypadków drogowych. Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy w obszarze zabudowanym.

Potwierdzeniem skuteczności policjantów z strzeleckiej drogówki w eliminowaniu brawurowo jeżdżących kierowców jest sytuacja z niedzieli /3czerwca/. Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z rejestratorem patrolowali drogę k-22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W Dobiegniewie, około godziny 20 zauważyli bmw, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar video rejestratorem to potwierdził. Okazało się, że 23-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o niemal 70 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla młodego kierowcy zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem w kwocie 500 zł. i 10 punktami karnymi.

To już 47 w tym roku nieodpowiedzialny kierowca, któremu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o pond 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony