Usiłował ugodzić nożem policjanta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Usiłował ugodzić nożem policjanta

Data publikacji 11.06.2018

8 maja b.r. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-latka bez stałego miejsca zamieszkania, zatrzymanego dwa dni wcześniej. Mężczyzna jest podejrzany o czynną napaść na policjanta, naruszenie nietykalności cielesnej  i zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności, w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W środę (06.06.2018) podczas patrolowania ul. Fabrycznej w Chrzanowie policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok zmienił kierunek marszu, a następnie uciekł w pobliskie zarośla. Policjanci ruszyli za nim, uciekinier nie reagował na polecenia zatrzymania się. Po krótkim pościgu mundurowi ujęli mężczyznę, ten jednak nie dawał za wygraną. Wyzywał funkcjonariuszy słowami obelżywymi, szarpał, groził śmiercią. W pewnym momencie z kieszeni spodni wyciągnął nóż, którym usiłował ugodzić jednego z interweniujących policjantów. Tylko refleks i doskonałe umiejętności z zakresu technik interwencji uchroniły zaatakowanego funkcjonariusza przed tragicznym finałem zajścia. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że to 32-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, naruszenia nietykalności i zmuszanie policjantów do odstąpienia od czynności służbowych w warunkach recydywy (podejrzany był już karany za podobne przestępstwa).

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony