Odpowiedzą za jazdę „na podwójnym gazie” i przestępstwa łapownictwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Odpowiedzą za jazdę „na podwójnym gazie” i przestępstwa łapownictwa

Data publikacji 14.06.2018

Podczas policyjnych kontroli, prowadzonych przez policjantów z drogówki i wywiadowców, wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich poruszał się oplem, drugi - skuterem. Mężczyźni składając obietnicę wręczenia korzyści i próbując wręczyć pieniądze, chcieli skłonić policjantów do odstąpienia od interwencji. Korupcyjne propozycje mieli czas „przemyśleć” w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieli, obydwaj usłyszeli zarzuty karne dotyczące łapownictwa i jazdy „na podwójnym gazie”. 25-letni obywatel Otwocka i 33-latek z Ukrainy przyznali się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie podali się karze

Jakakolwiek próba zmuszania czy nakłaniania policjanta do złamania przepisów prawa, wiąże się z prawną odpowiedzialnością, dla tych, którzy w różny sposób mogą wpływać bądź próbować oddziaływać na decyzje policjanta.

Do policyjnego aresztu, a później na przesłuchania, gdzie przedstawiono zarzuty karne, trafiło dwóch mężczyzn. Obydwaj wpadli podczas kontroli drogowych.

Pierwsza policyjna interwencja miała miejsce w Całowaniu w gminie Karczew. Policjanci z drogówki zatrzymali 33-letniego kierowcę z Ukrainy, który jechał oplem zafirą. Był nietrzeźwy i miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca podczas policyjnych czynności złożył obietnicę pieniężnej łapówki. Mundurowi odmówili, a kierowca zakończył swoją podróż w policyjnym areszcie.

Kolejna interwencja drogowa była przeprowadzona przez wywiadowców. Na ulicy Andriollego w Otwocku, zatrzymali kierującego skuterem 25-letniego mieszkańca,  który próbował wręczyć policjantom pieniądze, aby ci nie badali jego trzeźwości i puścili go do domu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnie jak poprzedni kierowca, zakończył swoją jazdę w policyjnym areszcie.

Podejrzani, kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty związane z popełnieniem przestępstwa łapownictwa oraz kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni przyznali się do naruszenia przepisów prawa i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

dn/mbr

Powrót na górę strony
Polska Policja