Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Dowódca Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie interweniowali wobec pijanego kierowcy

Mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wspólnie z podinsp. Zbigniewem Kowalskim Dowódcą Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie w ramach nadzoru nad działaniami związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom jadącym na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zatrzymali pijanego kierowcę. 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku, natomiast jego auto nie posiadało ważnych badań technicznych i OC.

W Rosji odbywają się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Dla jednych to czas zabawy, ogromnych emocji, dla innych to czas ciężkiej i wytężonej pracy. Policjanci na Warmii i Mazurach czuwają nad zapewnieniem bezpieczeństwa kibiców, którzy ze względu na bliskie sąsiedztwo z Kaliningradem, gdzie rozgrywane są niektóre mecze, zamieszkali w naszym regionie oraz tych, którzy w trakcie trwania turnieju przemieszczają się przez nasze województwo.

W ramach nadzoru nad tymi działaniami mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wspólnie z podinsp. Zbigniewem Kowalskim Dowódcą Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie interweniowali wobec kierowcy, który jak się okazało, był pijany.

Policjanci przemieszczając się z Ostródy do Braniewa, w miejscowości Włóczyska w powiecie elbląskim zwrócili uwagę na niepewny styl jazdy kierowcy volkswagena jadącego przed nimi. Kiedy podjechali bliżej zauważyli, że mężczyzna rozmawia przez telefon i nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. W trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Jak się okazało, 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku. Natomiast pojazd nie miał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kierowca stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu elbląskiego nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

(KWP w Olsztynie / po)

  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Dowódca Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie interweniowali wobec pijanego kierowcy
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Dowódca Oddziału Prewencji KWP w Olsztynie interweniowali wobec pijanego kierowcy
Powrót na górę strony