Lublin: Z wiatrówką po odbiór "należnej gotówki" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Lublin: Z wiatrówką po odbiór "należnej gotówki"

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali 26-latka, pobili go i przy pomocy wiatrówki grozili w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 61-lat. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w nocy w jednym z domów w gm. Niemce. Dwaj mieszkańcy Lublina pobili 26-latka, który wynajmował od jednego z nich mieszkanie. Następnie uwięzili go w jednym z pokojów, przetrzymywali, grozili wiatrówką w celu wymuszenia pieniędzy za wynajmowanie domu. Początkowo sprawcy żądali kilkunastu tysięcy zł, później kilku tys. zł. O zdarzeniu dyżurnego poinformowali inni współlokatorzy.

Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach. Mundurowi zatrzymali sprawców oraz uwolnili 26-latka. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 61-lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, którą mężczyźni grozili pokrzywdzonemu. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci młodszy z nich w przeszłości wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Był karany m.in. za groźby, jazdę po pijaku i czynną napaść na policjanta. Pokrzywdzony oświadczył policjantom, że nie zalegał z płatnościami za wynajem domu.

Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty w tej sprawie. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony
Polska Policja