Przywłaszczył blisko 4 mln zł wyprowadzając majątek ze spółki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Przywłaszczył blisko 4 mln zł wyprowadzając majątek ze spółki

Data publikacji 18.07.2018

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyprowadzanie majątku z jednej z prywatnych spółek. Funkcjonariusze działając w tej sprawie namierzyli nielegalny proceder i potwierdzili, że mężczyzna przywłaszczył sobie blisko 4 miliony złotych. Policjanci ustalili też, że podejrzany fałszował dokumenty spółki i potwierdzał nieprawdę w dokumentacji. Szybkie i skuteczne czynności policji i prokuratury pozwoliły na zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien gotówki w wysokości 3,9 miliona złotych, które znajdowały się na różnych kontach bankowych. Podejrzanemu grozić może teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali 66-letniego mężczyznę podejrzanego o wyprowadzenie i przywłaszczenie majątku z jednej z prywatnych spółek. Podjęte przez funkcjonariuszy w tej sprawie działania potwierdziły nielegalny proceder przejęcia przez podejrzanego blisko 4 milionów złotych.

Podczas sprawdzania dokumentacji policjanci ustalili też, że mężczyzna fałszował dokumenty spółki i potwierdzał nieprawdę. Prowadząc dalsze czynności procesowe wspólnie z prokuraturą, zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien, pieniądze w wysokości blisko 3,9 miliona złotych, które to znajdowały się na różnych kontach bankowych.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja