Dobrze czasami zadzwonić do swojego komendanta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Dobrze czasami zadzwonić do swojego komendanta

Data publikacji 09.08.2018

Najpierw był niespodziewany telefon i niecodzienny rozmówca. Mężczyzna przedstawił się za "policjanta" i powiedział o prowadzonej akcji. Znacie ten scenariusz? Na szczęście oszukana 71-latka zadzwoniła do mł. insp. Dariusza Dregana - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. Ten, natychmiast ruszył z pomocą i odzyskał przelane już na konto oszustów pieniądze.

We wtorek, 7 sierpnia br., do 71-letniej mieszkanki Paczkowa zadzwonił telefon. Rozmówca powiedział, że jest policjantem i że jej oszczędności na koncie są zagrożone. Aby ich nie stracić, musi przelać pieniądze na podane konto. Znacie ten scenariusz?

Seniorka dała wiarę słowom oszusta. Przelała wszystko co miała na wskazany numer konta. Nikomu nic nie mówiła, bo tak kazał jej fałszywy policjant. Zgodnie z zapowiedzią oszusta kobieta czekała na umundurowanych funkcjonariuszy, którzy mieli jej w gotówce przynieść "zabezpieczone" pieniądze. Na szczęście mieszkance Paczkowa zabrakło cierpliwości. Zadzwoniła do komendanta ze swojego powiatu - insp. Dariusza Dregana. Ten natychmiast ruszył z pomocą.

Szybko zaalarmowani policjanci przy współpracy z pracownikami banku skutecznie zablokowali przelew. 71-latka odzyskała niemal już utracone 20 000 złotych. Oszuści zostali po raz kolejny odprawieni z kwitkiem. Nie należy się jednak spodziewać, żeby nie podejmowali kolejnych prób. Dlatego pamiętajmy - zadzwoni ktoś, kto podaje się za policjanta i pyta o wasze pieniądze lub konto w banku - ROZŁĄCZCIE SIĘ I ZADZWOŃCIE NA 112.

Powrót na górę strony
Polska Policja