Zatrzymani dzięki czujności świadków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Zatrzymani dzięki czujności świadków

Data publikacji 05.12.2018

Dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce funkcjonariuszy z Brzegu. Wszystko dzięki czujności świadków, którzy zareagowali na podejrzane zachowanie dwóch kierowców i nie pozostali obojętni na łamanie prawa. Jeden z mężczyzn miał 4, a drugi 3 promile w organizmie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Muszą się teraz liczyć z karą do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę (2 grudnia 2018 r.), policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Skrajnie nieodpowiedzialny okazał się 57-letni kierowca mercedesa. Informację o zdarzeniu z jego udziałem, dyżurny Policji odebrał kilka minut przed godziną 18:00. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta mężczyzna miał jechać całą szerokością jezdni. Kiedy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwnego kierunku bmw, odjechał z miejsca. Całe zdarzenie widział inny kierowca, który nie pozostał obojętny i ruszył za sprawcą. Kilka ulic dalej zauważył, jak mężczyzna wysiada z samochodu i zataczając się próbuje uciekać – ujął go zgłaszający. Badanie na urządzeniu pokazało, że 57-latek w organizmie miał 4 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że złamał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego dnia oficer dyżurny odebrał jeszcze jedno zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu. 63-letni właściciel renault wpadł w jednej z miejscowości w gminie Lubsza. W jego przypadku alkomat pokazał 3 promile alkoholu. On również wsiadł za przysłowiowe kółko, wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

Zatrzymani przyznali się do przedstawionych zarzutów. Oprócz sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi im teraz wysoka grzywna i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/ab)

  • Zatrzymani dzięki czujności świadków
  • Zatrzymani dzięki czujności świadków
Powrót na górę strony
Polska Policja