Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, u którego znaleziono 11 kilogramów marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, u którego znaleziono 11 kilogramów marihuany

Data publikacji 07.12.2018

6 grudnia Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających, a także o przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu.

Krakowscy policjanci odnoszą kolejne sukcesy na polu walki z narkotykowym biznesem. W ręce stróżów prawa systematycznie wpadają amatorzy środków odurzających, a wraz z nimi nielegalny towar, który dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego oraz pracy kryminalnych, nigdy nie trafi na czarny rynek. Jedna z ostatnich realizacji została przeprowadzona we wtorek (4 grudnia br.) na terenie Podgórza.

Tego dnia, w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, weszli do mieszkania zajmowanego przez 28-latka. Już od progu kryminalni wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Podczas przeszukania obecnego na miejscu dilera, policjanci ujawnili kilka woreczków z zawartością konopi indyjskich. Kolejne narkotyki w postaci nielegalnego suszu oraz kokainy stróże prawa znaleźli zarówno w "strunówkach", jak i 100 litrowych workach na śmieci, znajdujących się wewnątrz jego lokum oraz w użytkowanym przez mężczyznę pojeździe. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt wykorzystywany do porcjowania i przygotowywania dilerskich “działek”.

Mężczyznę zatrzymano pod zarzutem posiadania 11,512 g suszu marihuany i niemal 95 g kokainy oraz przygotowania do wprowadzenia tych narkotyków do obrotu (art. 62 ust.2 i art. 57 ust.2 UoPN). Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie/ab)

  • Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, u którego znaleziono 11 kilogramów marihuany
  • Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, u którego znaleziono 11 kilogramów marihuany
  • Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, u którego znaleziono 11 kilogramów marihuany
Powrót na górę strony
Polska Policja