Policjant po służbie pomógł zatrzymać złodzieja - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Policjant po służbie pomógł zatrzymać złodzieja

Data publikacji 07.12.2018

Czujnością i spostrzegawczością wykazał się policjant żnińskiej „drogówki”, który będąc po służbie „namierzył” sprawcę kradzieży samochodu. Wprawdzie złodziejowi udało się uciec, ale funkcjonariusz zdążył dokładnie się mu przyjrzeć. To doprowadziło do ustalenia jego personaliów i w konsekwencji zatrzymania.

Policjant z ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy, będąc po służbie, zauważył, na jednej z ulic Bydgoszczy fiata cinquecento, który skradziono na terenie powiatu wągrowieckiego. O tym, że ten właśnie samochód pochodzi z kradzieży policjant wiedział w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Pamiętał numer rejestracyjny pojazdu oraz markę i kolor. Mimo to, aby zweryfikować swoje przypuszczenia funkcjonariusz skontaktował się z dyżurnym ze Żnina i potwierdził, że to właśnie o to auto chodzi.

O swoich ustaleniach powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Mundurowy obserwował złodzieja i skradzionego przez niego fiata, na bieżąco informował policjantów o jego lokalizacji i kierunku, w którym się przemieszczał.

Gdy sprawca zatrzymał samochód funkcjonariusz podjął próbę zatrzymania go, jednak złodziej zorientował się, że jest obserwowany i zbiegł. Jak się później okazało, skradziony pojazd porzucił na ul. Świeckiej w Bydgoszczy. Policjant zdążył jednak przyjrzeć się dokładnie złodziejowi, co w drodze dalszych czynności procesowych doprowadziło do ustalenia jego personaliów. Krótko po tym podejrzany został zatrzymany przez wągrowieckich funkcjonariuszy i usłyszał zarzut.

Powrót na górę strony
Polska Policja