Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 18.12.2018

Policjant wydziału dochodzeniowo – śledczego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Styl jazdy kierującego fiatem zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Kiedy 40-latek zatrzymał pojazd na środku drogi, policjant podszedł do niego i kiedy tylko wyczuł woń alkoholu natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W godzinach popołudniowych funkcjonariusz legionowskiej komendy, wracając do domu w Wieliszewie na ul. Kościelnej zwrócił uwagę na kierującego fiatem. Łukasz K. wyjeżdżał z parkingu tuż przed pojazdem kierowanym przez policjanta. Jego styl jazdy obudził czujność funkcjonariusza, 40-latek jechał wężykiem nagle zatrzymał się i wrzucił wsteczny bieg, po chwili znów zatrzymał auto na środku ulicy. Takie zachowanie wskazywało, że kierujący fiatem może być pod wpływem alkoholu.

Kiedy policjant podszedł do kierowcy od razu wyczuł woń alkoholu. Z uwagi na swoje podejrzenia udaremnił mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwał mundurowych.

Badanie alkomatem wykazał, że zatrzymany kierowca miał trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

ea/js

Powrót na górę strony
Polska Policja