Policjanci odbierają prawo jazdy piratom drogowym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Policjanci odbierają prawo jazdy piratom drogowym

Data publikacji 11.01.2019

W Grudziądzu kierowca bmw w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 118 km/h w miejscu, gdzie można jechać najwyżej "sześćdziesiątką". Tyle wskazał policyjny videorejestrator. Kierujący autem 33-latek od razu stracił prawo jazdy, a na dodatek dostał mandat.

W środę (9.01.19) na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu policyjny videorejestrator zarejestrował jadące z nadmierną szybkością bmw. Mundurowi, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem opel insignia zmierzyli prędkość pojazdu. Policyjne urządzenie wskazało, że kierowca pędził 118 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej "sześćdziesiąt".

Funkcjonariusze zatrzymali bmw do kontroli. Autem kierował 33–latek, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, gdyż przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h miało miejsce w obszarze zabudowanym. Informacja o popełnionym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

W ubiegłym roku grudziądzcy policjanci 61 razy odbierali kierowcom prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku to pierwszy taki przypadek.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego policjanci z Grudziądza zapowiadają, że w tym roku nadal intensywnie będą „hamować piratów”.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja