Poszukiwania pani Grażyny nadal trwają - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Poszukiwania pani Grażyny nadal trwają

Data publikacji 08.02.2019

W minioną sobotę niemal przez cały dzień w Borzęcinie trwała zorganizowana, kolejna już akcja poszukiwawcza zaginionej w nocy z 3/4 stycznia br. Grażyny K. Kobieta w niewyjaśnionych okolicznościach w godzinach nocnych opuściła swój dom i do chwili obecnej nie dała znaku życia. Pani Grażyna na stałe pracuje i z mężem i dzieckiem mieszka w Londynie. W Borzęcinie planowała krótki pobyt. Na 4 stycznia miała zaplanowany powrót do Wielkiej Brytanii.

W sobotę, 2 lutego 2019 r., policjanci Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP od godzin porannych przy wykorzystaniu sprzętu będącego na wyposażeniu Mobilnego Centrum Wparcia Poszukiwań, w miejscowości Borzęcin w woj. małopolskim wspierali terenowe działania poszukiwawcze prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale policjantów Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, strażaków OSP oraz miejscowej ludności. Łącznie w poszukiwaniach uczestniczyło około 300 osób.

Przybyła na miejsce poszukiwań dwuosobowa załoga CPOZ KGP podzieliła rejon poszukiwań na sektory, przeszkoliła wszystkich biorących udział w przeczesywaniu wyznaczonego terenu i sukcesywnie kierowała w konkretne miejsca tzw. „szybkie trójki” wyposażone w urządzenia gps złożone z policjanta, strażaka i ochotnika-cywila. Ogółem sprawdzono 31 wytypowanych sektorów co stanowiło obszar około 580 ha. Pomimo tak szeroko zakrojonych działań kobiety nie udało się odnaleźć, w związku z czym jednostka prowadząca tą sprawę kontynuuje poszukiwania zaginionej kobiety.

Wszystkich mających jakiekolwiek informacje mogące się przyczynić do odnalezienia p. Grażyny proszone są o kontakt z Policją. Każdy nawet najmniejszy ślad czy wskazówka dotycząca okoliczności zaginięcia kobiety mogą okazać się kluczowe do rozwiązania tej sprawy.

(CPOZ KGP/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja